מעבר לתפריט ראשי מעבר לתפריט תחתון מעבר לתפריט צד
תאורת סלון ופינת אוכל

תאורת סלון ופינת אוכל

הסלון ופינת האוכל הם האזורים שבהם אנו מבלים את עיקר זמננו בפעילויות שונות לבדנו, בחיק המשפחה ובחברת אורחים. כמו כן, הסלון ופינת האוכל הם גם האזורים המרכזים מספר רב של אלמנטים הדורשים הארה ספציפית, דוגמת שולחן האוכל, פריטי ריהוט, תמונות ויצירות אמנות אחרות, קירות בגוונים וטקסטורות שונות ועוד.

הארת פינת אוכל

בבחירת גופי תאורה לפינת האוכל יש לזכור כי המטרה העיקרית היא להאיר את שולחן האוכל בצורה אחידה ובאווירה הרצויה. גופי תאורה התלויים במרחק 60 ס"מ מהשולחן היא דרך מקובלת להאיר את שולחן האוכל. השתמשו בגופים בעלי מיקוד מספק, שיעניקו תחושה אינטימית אך לא יצרו מקטעים חשוכים לאורך השולחן.

שולחן אוכל שנפתח לאירוח זקוק להארה משתנה. פריסה רחבה יותר של גופי התאורה היא פתרון אחד, ואילו גופי תאורה בעלי גובה תלייה משתנה הוא פתרון יעיל להארה על בסיס נקודות אור קיימות. דרך אחרת היא שימוש בעמעמם להגברת עוצמת התאורה, או שימוש במנורות קיר או עמידה להשלמת כמות האור הרצויה.

מנורת תליה דגם זאוס קריסטל  שנדליר דגם מדיסון

הארת הסלון

בעוד שאת פינת האוכל קל מאוד להגדיר מבחינה שימושית, הסלון הוא אזור המשתנה מדירה לדירה וממשפחה למשפחה ולרוב, סלון מרכז בתוכו מספר רב של שימושים. למשל, סלון יכול לשמש לקריאה, למשחק, לאירוח ולצפייה בטלוויזיה. אופי הפעילות, דוגמת אירוע חגיגי לעומת ערב רגוע עם חברים, משפיע גם הוא על שיקולי התאורה. לכן, מומלץ לפזר ברחבי הסלון מספרי גופי תאורה במוקדי הפעילות בעוצמות הארה שונות.

כשמשלבים בין תאורת שטיפה, המאירה את הסלון באופן אחיד והרמוני, לבין תאורה אווירה ממוקדת, המאירה אזורי פעילות מסוימים,כדאי לבחון מהם גווני האור המומלצים לכל גוף תאורה (Warm WhiteDay Light ו-Cool White) ומהי עוצמת ההארה האידאלית עבורו. כמו כן, חשוב לוודא כי השפה העיצובית נשמרת בין גופי התאורה השונים בסלון, בין אם מדובר בשקועים או בצמודי תקרה שנדלירים או גופים תלויים, מנורות קיר וכולי.

ככלל אצבע, גופי תאורה תלויים בסלון מושכים את תשומת הלב אל התקרה ואל הגוף עצמו, בעוד שגופים צמודי תקרה תורמים לתחושה נקייה, מינימליסטית ורחבת ידיים.

מנורת עמידה מסוגננת או מנורות קיר תורמות לאווירה נינוחה ורגועה ותומכות ברמת ההארה שמספק גוף התאורה המרכזי.

אם ברשותכם תמונה מרשימה במיוחד הקדישו לה מקור אור נפרד, אם באמצעות ספוט מהתקרה או באמצעות גוף צמוד קיר בעל אלומה ממוקדת.

הסלון ופינת האוכל שונים בייעודם אך חולקים פעמים רבות מרחב משותף ובעלי השפעה הדדית על עיצוב המרחב ופיזור האור בו. לכן, הקפידו שאזור המעבר בין פינת האוכל לסלון לא יישאר חשוך וכי רמת התאורה בין האזורים לא תאפיל אחת על השנייה.

סגור
Go back to %1