מעבר לתפריט ראשי מעבר לתפריט תחתון מעבר לתפריט צד
תאורה למטבח

תאורה למטבח

תכניות הבישול ותחרויות האוכל שהפכו פופולריות בישראל הפכו את הנושא הקולינרי בישראל ללוהט. רבים מבלים שעות ארוכות במטבחים, משקיעים רבות באבזור ובעיצוב ומעוניינים להאיר את אזורי העבודה ולהחמיא למרכיבים עיצוביים.

כל אלה מצריכים חשיבה חדשה על נוחות העבודה והאכילה במטבח, הדגשת הבחירות העיצוביות שנעשו בו והאופן שבו הוא משתלב עם שאר חלקי הבית הפתוחים אליו.

חלוקת המטבח לאזורי פעילות

תכנון תאורה למטבח מחלק את המטבח לאזורי פעילות: חיתוך והכנות, בישול, אחסון, קירור, קריאה ואכילה (אי או דלפק). גיוון התאורה במטבח אינו נובע רק משיקולי עיצוב: תאורה מרכזית ויחידה במטבח תטיל את צלליהם של הנוכחים על משטחי העבודה והאוכל, ותיצור תחושה לא נוחה.

החשוב מכולם הוא משטח השיש המשמש כאזור העבודה והבישול. אזור זה מחייב תאורה ישירה ובעלת עוצמה. את נורת הפלורסנט הקבועה שעיטרה כל תקרה במטבחי ישראל מחליפות נורות T5 ,נורות PL ונורות LED-המספקות תאורת שטיפה איכותית ותורמות לחיסכון בצריכת החשמל. פריסת התאורה לאורכו של אזור העבודה יכולה להיעשות באמצעות פרופילי תאורה שקועים או צמודי תקרה, הזמינים באורכים לפי דרישה.

תאורה צמודת תקרה תטיל צללים על הקיר או על המשטח מהארונות העליונים התלויים. לפיכך, מומלץ להתקין סרטי לד מתחת לארונות. אלה יפזרו אור על משטחי העבודה ואף יתרמו לתחושת ריחוף וקלילות של הארונות.

סרט לד סרט לד מוגן מים

שימוש בתאורה נסתרת מתחת לארונות המטבח

תאורה קרה, חמה או פושרת?

מומלץ להאיר את משטח העבודה בתאורת (Cool White (4000Kׁׂׂ,צבעה לבן והיא הקרובה ביותר ללבן המוחלט שהעין שלנו מורגלת בו. גוון אור זה משקף באופן המדויק ביותר את הצבעים הטבעיים של המטבח ושל מוצרי המזון.

הנתונים מוצגים ב-K.

סקלה טמפרטורת תאורה

מנורה צמודת תקרה דגם סרילנקה מנורה שקועת תקרה דגם מורגן

כדי להאיר אזורים מסוימים במטבח, דוגמת קיר ארונות (קיר בילט-אין), מקרר או אי, מומלץ להשתמש בנורות לד. נהוג להתקין נורות לד שקועות תקרה או מותקנות על פס צבירה.נורות לד בתאורת מטבח מאירות באור רך אזורי אכילה ומאפשרות להאיר כל אזור בנפרד בהתאם לתחושה הרצויה. נורות לד מספקות תאורה ממוקדת ורכה ולכן אידיאליות כאור קבוע במטבח הפתוח אל הסלון ופינת האוכל. שרשרת לד ניתנת להתקנה גם בתוך ויטרינטות. היא אינה מחממת את הארון או המזון ומספקת הילה רבת רושם לארון.

ספוט לפס צבירה איליי

סגור
Go back to %1