מעבר לתפריט ראשי מעבר לתפריט תחתון
תאורה לחדר ילדים

תאורה לחדר ילדים

מאווררי תקרה לעונת הקיץ


חדרי ילדים משמשים את הילדים בשלבים השונים של חייהם, משנותיהם הראשונות ועד תקופת ההתבגרות. בנוסף, פעמים רבות כשילד עוזב את הבית, אחיו "משדרגים" את עצמם לחדר שהתפנה. לפיכך, מומלץ ביותר בשלב תכנון החשמל והתאורה בבית להבין היטב את הצרכים הנוכחיים והעתידיים של הילדים וכן את הדינאמיקה המשפחתית.


מאווררי תקרה לעונת הקיץ

תאורה לשנים הראשונות

בחודשי חייהם הראשונים, פעוטות צריכים סביבם תאורה רגועה ובלתי ישירה, משום שהם מבלים את מרבית יומם בשכיבה ומסתנוורים מאור בוהק. בשנים הראשונות כל נושא השינה תופס מקום של ממש בסדר היום. שימוש בעמעם לאור המרכזי בחדר או שימוש ב"אור קטן" בקרבת המיטה מאפשרים לשלב בין שגרת יום מוארת דיה לבין אווירה רגועה והחשכה לקראת שנת הלילה.


מאווררי תקרה לעונת הקיץ

שנות בית הספר הראשונות

בשנים הראשונות בבית הספר הילד מתחיל בהכנת שיעורי בית ובתרגול הקריאה. מומלץ מאוד להאיר את שולחן הכתיבה במנורת קיר. יש למקם את המנורה בין הקיר לבין גוף הילד, על מנת שלא יטיל צל על אזור הכתיבה בעת הכנת השיעורים. מומלץ להתקין מנורת קריאה מעל המיטה, על מנת לתמוך בהקניית הרגלי הקריאה.

כדאי לדעת כי קיימות מנורות קיר בעלות מפסק אשר זקוקות לשקע חשמלי בלבד כמקור הזנה; ומנורות קיר ללא מפסק אשר ניזונות ממתח ישיר וממפסק קיר (בדומה להדלקת מנורת התקרה). מנורת שולחן זקוקה אך ורק לשקע חשמלי סמוך.

מאווררי תקרה לעונת הקיץ

תאורה לחדרי מתבגרים

ככל שמתבגרים, חיי החברה הופכים משמעותיים יותר והתחביבים מתחילים לצוץ. בשנים אלה הטעם האישי מתפתח ולבחירת גוף התאורה נכנסים שיקולי אופנה, סגנון וצבע.

בשנים אלו שעות המסך הולכות ומתרבות, אם בעבודה או משחק מול מסך המחשב או בצפייה בטלוויזיה. מומלץ מאוד לא לקבע גופי תאורה או טלוויזיה מול החלון שכן אלה ישתקפו בו ויצרו אווירה לא נעימה בחדר. כמו כן, כדאי לקבוע עמעם או תאורת קיר על מנת לאפשר צפייה נעימה יותר.

אם ניתן לסכם במילה אחת את העיקרון החשוב בתכנון תאורה לחדרי ילדים - גמישות היא מילת המפתח. הערכות נכונה לצרכים ולרצונות השונים יספקו לילד תאורה נכונה לאורך שנים, תוך שינויים מינמליים.


הפניה לקולקציית חדרי ילדים


תאורה לחדרי ילדיםסגור
Loading
Go back to %1