MAGAZINE

עולם של תאורה יוקרתית

תאריך: 17/07/16, מאת: GLOW

הקולקציה היוקרתית של GLOW כוללת גופי תאורה תלויים מיוחדים לבית ולגן, מנורות מעוצבות ביד אומן, המדגישות את עיצוב הבית

בכל הנוגע לעיצוב הבית, כל אדריכל ומעצב פנים יודע שהבית אינו מושלם עד לשילוב גופי התאורה. אלה נותנים את הטאץ' הסופי, היוקרתי, ומספקים את האווירה הנכונה לכל חלל ולכל חדר בבית, וכמובן לגינה. הבחירה בגופי תאורה מיוחדים, יוקרתיים ואיכותיים, צריכה להתאים לאופיו של הבית ולטעמם של דייריו. גופי תאורה יכולים להיות בעלי נוכחות משמעותית או נחבאת אל הכלים - כאלה שמדגישים ותוחמים נקודה מסויימת בחלל, או תאורה כללית יותר השופכת אור על החדר כולו.

הסוד הוא לשלב בין תאורה נסתרת, המשפיעה על האווירה ועל רמת האור הכללית בחדר, לבין גופי תאורה מעוצבים, שמשמשים בתפקיד דקורטיבי כחלק מהלוק הכללי של החדר.

מעצבת הפנים רונית גולדפריד מעידה, כי היא נוהגת לשלב את תכנון התאורה כבר בשלבים הראשונים של התכנון הכללי: "זה חלק משמעותי מהמשימה של עיצוב החלל", היא אומרת. "אני עובדת צמוד עם יועצי התאורה של GLOW. בעקרון אני מתחילה בחלקים של תאורה טכנית, כדי לאפיין את החלל וליצור סצנות של תאורה: תאורת אווירה, תאורה פונקציונלית - שנותנת עוצמת אור מתאימה למטרות אירוח, עבודה, או כל שימוש אחר באותו חלל. מעל זה מגיעה שכבת התאורה הדקורטיבית. כאן אנחנו פורסים מבט על הבית כולו, ובעיקר על החלקים הציבוריים בבית: אזור האוכל, המטבח, הסלון, האי המרכזי במטבח, אם יש כזה. אנחנו בוחנים מה מתאים ביותר: גופי תאורה תלויים או צמודי-תקרה, גופי תאורה מיוחדים, בעלי נוכחות משמעותית או נגיעות אור עדינות. בכל מקרה נבחר בתאורה שממקדת ומפקסת, וזה יכול להיות עם או בלי קשר לתאורה הפונקציונלית."

"התאורה הדקורטיבית יורדת לגובה העיניים פחות או יותר, זה הדבר הראשון שאדם רואה כשהוא נכנס לחדר. התאורה הפונקציונלית היא יותר היקפית על הקירות או שקועה בתקרה. גופי תאורה יוקרתיים מאירים ומדגישים רהיט יפה, פינה מיוחדת. הם מוסיפים נקודת חן לצידי המיטה או בחדר הרחצה, למשל, לצד המראה יכול לבוא גוף תאורה שהוא כמו תכשיט לעין. אני מוצאת ב-GLOW גם מבחר של תאורה טכנית שמתאימה לפרויקט באופן ספציפי, וגם את גופי התאורה הייחודיים שמעניקים אופי לחדר".

גולדפריד מסבירה, כי גופי תאורה מיוחדים ויוקרתיים מוסיפים עניין בחלל, שנראה יותר עשיר מבחינה עיצובית. "למשל אם נשתמש בתכנון לא סימטרי, זה מוסיף עניין לחלל. אני אישית מתחברת לגופי תאורה גדולים ודומיננטיים, אפילו אם החלל אינו רחב ידיים באופן מיוחד. זוהי דרך לתת איזשהו דגש עם גוף תאורה שיוצא מפרופורציה והופך לנקודת מיקוד במראה הכללי של הבית".

בבחירת גופי התאורה היוקרתיים היא מציינת, טעמו של הלקוח בא לידי ביטוי: "אני נותנת הרבה חופש בחירה ללקוח ומשתפת אותו בתכנון - זה ממש כמו בחירת תכשיט או בגד, זה המקום של בעלי הבית להיות שותפים מלאים בתהליך הבחירה ולתת את הטון לאופי הבית ודייריו, איך הם אוהבים לחיות ומה מבטא את טעמם והבחירות האישיות שלהם."

בתכנון המקצועי עם יועצי התאורה של GLOW, היא בונה חבילה שלמה ולא משבצת כל פרט בנפרד: "אני מעודדת את הלקוח לראות את חבילת התאורה הכללית ולא להסתכל על מחירו של פריט יוקרתי אחד. אלה הם גופי תאורה שמעוצבים על ידי מעצבי על, מתוך מחשבה על החלל שלכם. לפריט כזה יש אמירה בבית והוא מאוד משמעותי. אבל אם ניקח בחשבון שהיוקרה והמחיר באים כחלק מהסה"כ, נקבל מכלול מאוד טוב".

ועוד טיפ חשוב מהמעצבת: "התאורה היוקרתית משתמשת לא רק באור, אלא גם בצללים שגוף התאורה מטיל. לפעמים התכנון של גוף תאורה נראה פשוט אך הוא למעשה מתוחכם, כי הוא משתמש בהשתקפויות של אור וצל דרך החומר".

חשוב לזכור שתאורה דקורטיבית איננה רק ענין של יופי. יש לה משמעות דרמטית בהגדרת החלל: מנורות קיר מעוצבות משליכות אור רך על סביבתן. מנורות שולחן מיוחדות שמשולבות בפינת ישיבה נעימה יכולות להגדיר את התחום האינטימי במעגל האור שלהן.

תאורה הממוקמת נכון משדרגת את חוויית התנועה בחלל ואת הרגשת הנינוחות בכל אחד מחלקי החדר - בין אם מדובר במנורות קיר, בנברשות תקרה מעוצבות או בגופי תאורה מינימליסטיים ונסתרים.

גם בעיצוב התאורה לגינה כבר לא מסתפקים כיום בזרקורים אחידים. לגינה מיועדת תאורה יוקרתית ואלגנטית במיוחד, גופי תאורה המשתלבים באופן אורגני עם סביבתם, ושואבים השראה מהצמחייה ומן הטבע. גלריית התאורה GLOW מציעה מגוון גופי תאורה מעוצבים, מיוחדים ועמידים לגינה ולנזקי הטבע והסביבה.

https://ronitgoldfrid.com/ , באינסטגרם ובפייסבוק- Ronit Goldfrid

צילום: ליאור טייטלר, נדב פקט באדיבות ארונא
לתיאום פגישה עם יועץ תאורה מקצועי ,אנא השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך בהקדם:
הפרטים נשלחו בהצלחה!