MAGAZINE

עוד יום של אור במשרד

תאריך: 08/06/16, מאת: GLOW

התאורה במשרד משפיעה רבות על שיגרת העבודה:


היא תורמת לרמת הערנות של העובדים מבטאת את רוח החברה ומאירה גם את האופי והתדמית שהחברה משדרת

תכירו את העובדת הכי חרוצה במשרד: התאורה.
היא מתחילה לעבוד עם ראשון המגיעים למשרד ואינה נחה עד שאחרון העובדים הולך הביתה. גם אם אנחנו לא שמים לב אליה, יש לה השפעה רבה על קצב העבודה, על מצב הרוח, על תחושת הערנות ואפילו על הבריאות. בעבר היה מקובל להאיר את חלל המשרד באור ניאון (פלורסנט) לבן ובוהק, ללא הבחנה בין אזורים שונים וצרכי העבודה. כיום יש הרבה יותר יידע ורגישות לנושא, ומומחי תאורה מתאימים את התאורה לחלל באופן מיטבי - הן מבחינה דקורטיבית והן מבחינה מקצועית-תפקודית.

מחקרים מראים, כי תאורה שאינה מתוכננת נכון ואינה מתאימה לאופי העבודה במשרד מובילה לירידה בתפוקה ולעייפות פיזית ונפשית. תאורה לא נכונה מקשה על היכולת להבחין בפרטים וגורמת למאמץ-יתר של העיניים. בנוסף, סנוור או השתקפות התאורה על גבי תמונות או מסכי מחשב ופיזור לא אחיד של האור עלולים לגרום לעייפות, לתחושה לא נעימה ובמקרים קיצוניים גם לתסמינים פיזיולוגיים. עוד התברר, שהצפת החלל באור ניאון אחיד יוצרת תחושת קרירות וניכור, המשפיעה על היחסים בין העמיתים ועל יחסם למקום העבודה.

מקומות עבודה בעלי שטח פתוח רחב ידיים, זקוקים לפתרונות מסוג אחד ואילו חללי משרדים אינטימיים זקוקים לפתרונות אחרים. לתאורת אופן ספייס יש כיום היצע של גופי תאורה מתקדמים, בתלייה או בהטמעה נסתרת בתקרה, ותאורת לד מאפשרת דיוק מרבי במיקוד האור ובמניעת בוהק מסנוור והחזר אור. דוגמאות לכך ניתן לראות בגופי התאורה של חברת Iguzzini, המותאמים לפריסה בחללים גדולים או לחדרי עבודה פרטיים.

תמונת תאורה

באזורים מסוימים במשרד, דוגמת דלפק הקבלה בכניסה, פינת ישיבה או חדר המנכ"ל, חשוב ליצור אווירה אינטימית, חמה ומזמינה. שימוש בגופי תאורה גדולים בעלי צורות גאומטריות מעניינות יוכלו גם לספק את הנגיעה העיצובית הדרושה, לתחום באלומת אור את האזור ולבדל אותו משאר המשרד.
שימוש בתאורה נסתרת, הארת גבולות החדר (קירות) ושימוש בגופי תאורה צמודי תקרה או קיר מספקים תחושה שהחדר גדול יותר מכפי שהוא בפועל.
מנורות עומדות או גופי תאורה תלויים רחבים יעניקו לחלל תחושה ביתית חמימה. במידת הצורך מומלץ לתגבר את התאורה במנורת שולחן.

תמונת תאורה

לתאורה המשרדית תפקיד חשוב לא רק ביצירת האווירה אלא גם בתדמית שמשדר העסק. למשרד עורכי דין נבחר בתאורה בעלת אופי סולידי וענייני ואילו למשרד פרסום נציע גופי תאורה חדשניים, בעלי נוכחות עיצובית בולטת. עם השינויים בסגנון העבודה, כשאנשים רבים יותר ויותר עובדים מהבית ונפגשים במרכזי עבודה משותפים למספר שעות, גם השימוש בתאורה משרדית טכנית פינה את מקומו לשימוש בגופי תאורה בעלי אופי ועיצוב מיוחד. אלה מסייעים ביצירת סביבות מגוונות ומובחנות, פינות ישיבה לשיחות פחות פורמליות, שולחנות רציפים לעבודה שוטפת ואזורים פרטיים יותר, לישיבות ולסגירת עסקאות.

לכל אלה יש מענה בקולקציות של GLOW.

דוגמאות מהחברה:

Lightshine

ג.ת מינמלסטי דק מיציקת אלומיניום תאורת לד אפ / דאון עם אופטיקה חכמה שמונעת סינוור.

תמונת תאורה

iN30

פרופיל מינימלסטי דק מיציקת אלומניום המשלב בתוכו תאורת לד בעוצמות שונות.
ניתן ליישם כסיסטם תליה / שקוע או צמוד תקרה.

תמונת תאורה

תמונת תאורה

iSing

ג.ת דקורטיבי, מיוחד בצורתו עשוי פוליקבונט שקוף, המשלב בתוכו טכנולוגיית לד, ניתן ליישם בתליה אנכית או רוחבית וכצמוד תקרה.

תמונת תאורהתמונת תאורה

לתיאום פגישה עם יועץ תאורה מקצועי ,אנא השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך בהקדם:
הפרטים נשלחו בהצלחה!