מעבר לתפריט ראשי (מקש קיצור 2) מעבר לתפריט תחתון (מקש קיצור 3)
תאורה לפינת עבודה בסלון תאורה לפינת עבודה בסלון
תאריך: 15/10/15, מאת: מחסני תאורה

תאורה לפינת עבודה באיזור הסלון

פינת עבודה בחלל הסלון משנה את האופי של הבית. היא מעניקה לו טוויסט מעודכן, אך באותה מידה גם שומרת על סולידיות. פינת העבודה יכולה להשתלב בבתים המעוצבים בסגנון מודרני שבהם הדגש הוא על קווים נקיים, חלל פתוח ופתרונות אחסון פונקציונאליים, או בבתים מסורתיים יותר שבהם מפוזרים פריטי עץ בצבעים חמים. השאלה היחידה היא כיצד כדאי להאיר את פינת העבודה ולשמור על סגנון עיצוב אחיד.

האור בפינת העבודה בסלון מגיע משני מקורות עיקריים: תאורה טבעית ותאורה מלאכותית. תאורה טבעית נשלטת על ידי פתיחה וסגירה של חלונות או וילונות, בעוד תאורה מלאכותית מבוססת על ספוטים, גופי תאורה ואהילים.

בנוסף, התאורה משפיעה על תפוקת העבודה. היא קובעת את מספר השעות שתבלו מול מסמכים, מונעת כאבי ראש ומייעלת את השימוש במחשבים. לכן משטח עבודה מבריק יגרום להשתקפות וחוסר נוחות, בעוד פינה חשוכה מדי תעודד עייפות.

עמדת עבודה בסלון עם מנורת שולחן בצבע לבן

לגזור ולשמור: כך תאירו את פינת העבודה

הסוד לתאורה מוצלחת הוא התאמה לגודל הפינה ולצורתה. הנה כמה דרכים לעשות זאת:

1. שלבו בין תאורה ישירה ותאורת רקע - בתאורה ישירה כל שטף האור מוקרן כלפי מטה, בעוד בתאורה לא ישירה הוא מוקרן כלפי מעלה. ספוטים מעל השולחן לדוגמא יתכתבו עם תאורת רקע ויבטיחו חלל עבודה נוח ונעים.

2. השתמשו במנורת שולחן - מנורת שולחן יכולה לשמש כתאורת עזר לאיזור המסמכים. היא ניתנת לכיוון ואפשר למקם אותה כדי למנוע השתקפות על גבי מסך העבודה.

(לחצו על התמונה למעבר לקטלוג מנורות שולחן) עמדת עבודה עם מנורת שולחן מודרנית בצבע שחור

3. התקינו נורות לד - נורות לד מומלצות לפינת העבודה בסלון. הן לא מתחממות, חוסכות בחשמל ומבטיחות העברת גוון טובה. החליטו מראש על הקונספט העיצובי ותוכלו להיעזר בנורות לד כדי להדגיש אותו.

להרחבה בנושא הלדים, ניתן לקרוא את מאמר "תאורת לד"

4. התאימו את גוון אור - רצוי שכל התאורה תהיה באותם גוונים. כך תמנעו עומס על העיניים ותקלו על היכולת להתרכז בעבודה לאורך זמן, גם לצד הפרעות מכיוון הסלון.

לסיכום, תאורה יוצרת אווירה ומומלץ לעצב אותה במוטיב חוזר קבוע. בחירה נכונה של גופי תאורה תספק יתרונות רבים ותבטיח פינת עבודה נוחה, מזמינה ונגישה. שולחן פינתי עם מנורת שולחן מתכווננת

אנו מזמינים אתכם לבקר באחד מסניפינו ולהתרשם מהיצע גופי התאורה הרב שקייים, וכמו כן לקבל ייעוץ אישי מאנשי המכירות המקצועיים והמנוסים שלנו.