מעבר לתפריט ראשי (מקש קיצור 2) מעבר לתפריט תחתון (מקש קיצור 3)

חדר האמבטיה שלכם יכול להראות גדול הרבה יותר ולהפוך לנעים יותר, עם תכנון אור נכון ושימוש בגופי תאורה באופן מקורי.

תאריך: 26/05/14, מאת: מחסני תאורה

רובם המכריע של חדרי האמבטיה בישראל מתוכננים להיות פונקציונאליים ולשרת בדיוק את המטרות אליהן הן נועדו. על ידי שילוב של מספר מקורות הארה (לפחות שניים), שימוש בגופי תאורה בעלי עיצוב דומיננטי ומשחק בגוון ההארה - חווית הרחצה שלכם יכולה להשתנות מקצה לקצה.

מהו גוף התאורה הנכון לחדר האמבטיה?

בחדרי אמבטיה מומלץ לשלב גופים חלביים, אשר מפיצים את האור באופן אחיד ברחבי החדר. שימוש בגווני תאורה שונים מספק תחושת עומק ואווירה. כך למשל, תאורה לבנה תעניק תחושת גודל ומרחב ואילו תאורה צהובה תשלב את הממד הרומנטי והאינטימי, על פי אופיו של חדר האמבטיה.
אם בחדר האמבטיה יש ריצוף וחיפויים כהים, יש להאיר אותם בתאורה חזקה יותר מאמבטיה בעלת חיפויים בהירים. ככלל אצבע, מומלץ להאיר אריחים כהים בתאורה צהובה משום שזאת מבליטה באופן נאמן יותר את הגוונים שלהם.
שילוב ספוטים עם נורות לד בארונות אמבטיה עליונים מוסיף תחושות יוקרה ומאפשר להדליק אור קטן וחסכוני לאורך הלילה.
מעל מראת האיפור מומלץ למקם גוף צמוד קיר בעל תאורה הלוגנית המספקת הפרדת צבעים טובה ומדמה את צבע האיפור כפי שיראה באור יום.
שימוש בגופי תאורה לא קונבנציונאליים לחדר האמבט, ובתנאי שיעמדו בתקינה, יכולים להוסיף הומור, אופי רומנטי ובעיקר אווירה ייחודית לשהות בחדרים אלה.
ולכן, מעבר לתאורה הטכנית כדאי לחשוב ולתכנן מבעוד מועד כיצד תרצו להפוך את חדר האמבטיה שלכם למעניין יותר.

בטיחות בתאורה לחדרי אמבטיה


השיקול הבטיחותי קודם לכל דבר אחר בבחירת גופי תאורה לחדר האמבטיה. המפגש בין חשמל למים הוא מסוכן, ולכן גופי תאורה לחדרי אמבטיה מתוכננים ומיוצרים תחת תקנים מחמירים. אטימותם של גופי תאורה למים ולאדים מעוגנת על פי תקן בינלאומי באותיות IP ובשתי ספרות עוקבות. בדקו את רמת האטימות הדרושה לכם על פי מיקום הגוף בחדר האמבטיה ומידת חשיפתו לזרם מים ישיר ולאדים.
דוגמאות לרמת אטימות:
IP40 - מוגן אדים.
IP44 - מוגן לטיפטוף מכל כיוון.
IP65 - מוגן להתזת סילוני מים.

תמונת קטלוג תאורת אמבטיה