מעבר לתפריט ראשי (מקש קיצור 2)מעבר לתפריט תחתון (מקש קיצור 3)
תמונת אווירה מטבחתמונת אווירה מטבח

תמיד רציתם לדעת כיצד לבחור תאורה מתאימה למטבח הביתי ? להלן 5 טיפים לתאורה נכונה למטבח שלכם

בשנים האחרונות, טרנד תכניות הבישול והאפייה הבעיר בכולנו אהבה מיוחדת לאוכל, וככל שיהיה מורכב ומעניין יותר, יותר טוב!
איך זה משפיע על המטבח הביתי שלנו?
עם האהבה לאוכל ולבישול, הפך המטבח לאחת הנקודות הכי מרכזיות בבית - המקום בו אנחנו מבלים שעות בהכנות, בארוחות ובמפגשים משפחתיים.
אז איך מאירים מקום מרכזי כל כך בבית, ובמה צריך להתחשב?
כל התשובות לפניכם.

חלוקת המטבח לאזורי פעילות. מקום מרווח ועמוס פעילות כמו המטבח, דורש כמות בולטת של תאורה הנחלקת לפי אזורים:

תאורת משטח העבודה

משטח העבודה במטבח במטבח ממוקם בד"כ באזור השיש והכיור או על האי במטבח. במשטח העבודה אנו עוסקים רבות בחיתוך מזון ובקריאת מתכונים תוך כדי הבישול ולכן חשוב הן שהתאורה תהיה חזקה דיה והן שהגוף שלנו לא יטיל צל על המשטח תוך כדי העבודה. לשם כך בחרו בתאורה ישירה וחזקה שתשטוף את המשטח באור ותאפשר עבודה נוחה ובטוחה. העדיפו גופי תאורה צמודי תקרה או שקועי תקרה עם נורות LED התורמות לחיסכון בצריכת החשמל. ניתן ליישם ע"י גופי תאורה הנקראים "פרופילים" גופים שניתן להתאים את מידתם למידת משטחי העבודה.

תאורה מתחת לארונות המטבח

שלבו פס תאורת לד מתחת לארונות המטבח שיוסיף לארונות מראה קליל וכמעט מרחף ויאיר את משטח העבודה תחתיה. כך תרוויחו שילוב בין אווירה לפונקציונאליות.

תאורה במזווה

למרות שברוב חדרי הבית מומלץ לשלב תאורה צהובה, בתוך המזווה בחרו דווקא בנורות LED עם או בגוון לבן שיאירו את המדפים באור חזק ופונקציונאלי, ולא יחממו את המוצרים על המדפים.

תאורה מעל האי

לרוב, האי משמש לא רק כמשטח עבודה אלא גם לישיבה. בחרו גוף תאורה תלוי בגבהים שונים המתפקד גם כאלמנט עיצובי וגם משרה אווירה.

פנים הארונות

כדי להאיר את ארונות המטבח מבפנים, צרו חריצים או השתמשו בפסי לד דקים בחלק הפנימי שאינם נראים אבל מאירים בדיוק במידת הצורך

בתמונה משמאל:
1. רובר מלבן רחב 2. וילדו צמוד 3. קאונר צילינדר תקרה 4. ברמו עגול 5. פאסקו תליה 6. קומברס תליה

לקטלוג המוצרים >